Elisabeth Ohm er Head of IP i Brækhus og leder firmaets arbeid innen immaterielle rettigheter. Hun har i over 20 år bistått norske og utenlandske virksomheter med strategisk rådgivning, håndheving og kommersialisering av immaterielle rettigheter, særlig med sikte på internasjonale markeder.

Elisabeth har omfattende erfaring med patent- og varemerkesaker, inkludert prosedyre for domstolene. Hun har hatt lederstillinger i Klagenemnda for industrielle rettigheter og i Acapo Onsagers har Elisabeth hatt flere sentrale roller, blant annet som leder for patentavdelingen.

Elisabeth er internasjonalt anerkjent innen immaterialrett og er rangert i IAM Strategy 300 – Global Leaders, samt anbefalt i IAM Patent 1000. Hun har et sterkt engasjement for fagfeltet og arbeider aktivt for å styrke norsk næringslivs forståelse av immaterielle rettigheter i en internasjonal kontekst.

2025 - 2026 Partner (Head of litigation and disputes), ACAPO Onsagers AS
2022 - 2025 Partner (Head of Patent), ACAPO AS
2021 - 2022 Fungerende direktør, Klagenemnda for industrielle rettigheter
2013 - 2021 Assisterende direktør, Klagenemnda for industrielle rettigheter
2004 - 2013 Advokat, ACAPO AS
  • FICPI – International Federation of Intellectual Property Attorneys, Delegate Norway
  • FICPI – Professional Ethics Committee
  • INTA – International Trademark Association, Madrid Practitioner’s Guide, Norway
  • Wolters Kluwer – Manual IP, Norway
2026 Master in intellectual property law and management, Intellectual Property Law, Center for International Intellectual Property Studies – CEIPI, University of Strasbourg
2020 UPC Litigator Certificate – Patents, Intellectual Property Law, Politecnico di Milano, Italy
2004 Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg, Germany
2003 Cand.jur. (Master i rettsvitenskap), Universitetet i Bergen
2000 Università degli Studi di Padova, Italy
  • Norsk
  • Engelsk
  • Italiensk